19 Sep

River Park Night Run 2010

river

Tento rok sa konal 2. ročník Bratislavského nočného behu pod názvom River Park Night Run 2010. Trať bola o niečo dlhšia ako pred rokom. Merala 7km, ale myslím, že to tomuto podujatiu len prospelo. Zúčastnilo sa 2400 bežcov. Štatistiky je možné pozrieť na tejto linke.

Ešte pred samotným pretekom som sa stretol s kamarátom Mariom, ktorý mi dal tričko bežeckého klubu Slimáci. Takže oblečení v tom správnom drese sme vyrazili z Hviezdoslavovho námestia k River Parku.
Na mieste štartu bola masa ľudí, hrala fajn hudba, dobrá atmosféra, jednoducho paráda. Pri štarte bol dokonca aj ohňostroj z papierikov. Bolo to super.

Na pretek som išiel s malou dušičkou dobehnúť pod 42min. Po 1km som mal pocit, že som prepískol štart, tak som trošku spomalil a snažil sa udržiavať tempo, podarilo sa mi predbehnúť aj pár ľudí, tak som bol spokojný. Cítil som, že bežím rýchlejšie ako štandartne, dúfal som, že vydržím toto tempo až do cieľa.
Pri Eurovea som si musel zaviazať rozviazanú šňúrku, takže 10 sekúnd dole. Utiahol som si ju trošku silnejšie ako ľavú a tak zvyšok celej trate som mal nepríjemný pocit, že ľavú mám rozviazanú.
Horšie však bolo, že od Eurovea ma začalo predbiehať strašne veľa ľudí, mal som pocit, že už som posledný. Predbiehali ma chlapi, deti, ženy, proste všetci. Snažil som si to nevšímať, ale udržiavať tempo a vydržať do cieľa.

IMG_0746
Hodinky som nemal, tak som sa nechal prekvapiť a dúfal, že aspoň v cieli uvidím výsledný čas. V cieli však hodiny neboli, alebo som ich nevidel. Po dobehnutí, v rade na občerstvenie a medailu (je pekná a potešila), som sa námatkovo opýtal niekoho čo stál vedľa, že aký mal čas, aby som aspoň približne vedel či som v limite do 42min. On mi povedal, že 36min. Ostal som tým časom prekvapený. To som naozaj nečakal a neveril som, že som 7km mohol zabehnúť za 36min.

V nedeľu ráno som nasurfoval výsledky a tam bol čas 00:38:15, celkovo 805 miesto z 2400 bežcov a v kategórii M39 706 miesto z 1474 bežcov. Perfektné, nad očakávania. Ešte aj v nedeľu sa cítim viac unavený, ako obvykle po 10km pomalšom behu, ale stálo to za to.

Naozaj perfektná akcia, teším sa na ďalší ročník.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.