18 Sep

River Park Night Run 2011

Po Devíne som sa opäť tešil na River Park Night Run 2011. Cieľ som si nastavil pod 55min (9km), čo na základe nabehaných kilometrov asi zodpovedá. Bežalo sa mi perfektne, atmosféra na štarte perfektná a beh cez krásne vysvietenú Bratislavu má niečo do seba. Nemal som hodinky ani žiadne dróty, takže to bolo celé o pocite a vnútornom počúvaní samého seba.

Pri 4km som mal pocit, že idem strašne rýchlo a mal som obavu či budem vládať dobehnúť alebo aby ma nezačalo pichať v boku. Rýchlosť behu som dosť často menil. Prvý kilometer v tuneli do mierneho kopčeka, tiež tam bol DJ a dobrá hudba, ľudia kričali no jednoducho pecka. Potom hneď kopček dole po námesti SNP, tam som to trošku rozbehol a na Šafku som sa bál či som to neprepálil. Potom som už išiel len svoje tempo aj keď ma predbehlo strašne veľa ľudí, mal som pocit, že patrím už do inej triedy.

Posledný kilometer som vedel, že bude treba zašprintovať, ale začal som asi neskôr ako som mal. V cieli som videl riadny  meraný čas 50:30 a vedel som, že ešte mínus nejaké sekundy dole z dôvodu zdržania na štarte. Neoficiálne výsledky hovoria 50:05 čistý čas. Takže plán som splnil, ale tých 6 sekúnd ma bude ešte dlho štvať. Mohlo to byť pod 50 minút, no čo už aspoň je cieľ na budúci rok. Už teraz sa teším.

A ty si ako dobehol?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.