26 Jul

Trip to New York City, Príprava, Part II.

pict0681

Tiež som patril k ľuďom, ktorý túžili zažiť krajinu za veľkou mlákou na vlastnej koži. Už do tejto veľkej skupiny nepatrím. Splnil som si ďalší z mnohých snov. V pondelok 20.6.2009 štartoval priamy let do New York City a ja som samozrejme na palube nechýbal.

Pred posadením do lietadla bolo treba čo to prečítať, zabezpečiť a vybaviť. Samotná príprava netrvala dlhšie ako týždeň. Musím podotknúť, že sme išli tak povediac na blink, nadopovaný informáciami z webu, od kamošov a známych čo tam už boli. Realita ale vždy prekvapí, veď preto cestujeme.

Museli sme si vybaviť nové pasy s biometrickými údajmi, aby sme nemuseli osobne vybavovať víza na americkej ambasáde. Zvažovali sme aj poplatok za rýchle vybavenie, ale nakoniec sme stavili na to, že teraz veľa ľudí nepotrebuje pasy, keďže EU. Oplatilo sa. Nové pasy sme mali do piatich dní. Dokonca SMS-kou Vám pošlú informáciu, že pasy si môžete prísť zobrať. Osobne som bol milo prekvapený.

Najdôležitejšie je asi bývanie. My sme sa rozhodli, že $120/noc pre dve osoby s raňajkami je náš zlatý stred. Hľadal som najprv na známych/propagovaných web pages, ale tam to bolo všetko drahé. Veď načo luxus, keď tam budeme aj tak len prespávať. Podarilo sa mi na internete nájsť hotel s takouto cenou, blízko metra a v dobrej štvrti. Holiday Inn Express nesklamal. Bývali sme v takomto aj v Ríme minulý rok. Je to medzinárodná značka a má svoj štandard. Linka na hotel Holiday Inn Express, Queens.

Samozrejme nesmie chýbať poistenie, hlavne v čase prasacej chrípky. V tomto prípade sme nešetrili. Veď americký zdravotný systém je zhruba na 40-tom mieste z celosvetového rebríčka (smutné).

Travel guide som vybral od Lonely Planet. Je to asi najlepšia kniha z pomedzi iných vydavateľstiev. Určite ju ale nekupujte na Slovensku. V prvom kníhkupectve, ktorých je v NYC strašne veľa, ju máte za skoro polovičnú cenu oproti tomu, za čo ju kúpite tu. A majú tam už novšiu verziu.

V ďalšej časti o prílete, prvých pocitoch, ubytovaní a Time Square

Pár fotiek nájdete na tejto linke.

Part I.: Trip to New York City, Intro

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.