19 Jun

Rackscale NextGen: The Network

Rackscale upgradol kompletne svoj networking na 10Gbps Ethernet technológiu od Juniper Networks.

Dnešný článok venujem upgradu Networkingu. Posledný mesiac som strávil veľa času v data centre pri inštalácií Juniper Network 10Gbps switchov a migrácii celej infraštruktúry Rackscale na 10Gbps Ethernet. Samozrejme všetko prebehlo bez prerušenia prevádzky zákazníkov, teda za živa.

Pre Rackscale je to evolučný skok, pretože aj všetky nove servre a diskové polia už budú inštalované len na tejto technológií, samozrejme v zapojení Nx10Gbps, teda s plnou redundanciou na tejto rýchlosti.

Switche s GigaEthernet technológiou naďalej používáme na servisné účeli a pripájanie servisných procesosorov jednotlivých serverov.

Prečo sme do toho investovali nemalé peniaze?:
– obrovské zlepšenie priepustnosti
– drastické zníženie latencie
– stále perfektná škálovatelnosť v plnej redundancii

Od začiatku Rackscale využíval Juniper Networks technológiu s ktorou sme maximalne spokojný. Dáva nám vynikájúci pomer cena/výkon a preto sme pre tento upgrade vybrali switche Juniper Networks EX4550.

Našou snahou je aj keď tieto switche majú veľa výborných vlastnosti, použiť ich len ako “hrubé trubky” a všetku logiku riešiť na úrovni virtualizácie/cloud čiže SDN. Musím povedať, že zatial sa nam to darí. Má to strašne veľa výhod hlavne v prostredí, kde denne vznikajú nový zákazníci, teda nové virtuálne data centra (vDC) a infraštruktúra je velmi dynamická.

Aj po tomto Networking Upgrade ceny Rackscale služieb ostávajú nezmenené a objem prenesených dát stále nespoplatňujeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.